Únor 2013

Srdce velké

26. února 2013 v 19:16 | Charlie |  Návody

kol

23. února 2013 v 9:16 | Charlie |  Návody

Naušnice

23. února 2013 v 9:09 | Charlie |  Návody
Přidala jsem dvě vlákna střídavě na jedné straně a na druhé straně o sobě. Můžete také připojit vlákno, jsem zvolil tuto možnost jako způsob, jak udržet obě strany mohly utáhnout linky, a spodní část zpracování jsou řízeny docela dobře. Doufám, že ty fotky ukazují, jak jsem se obrátil k řádků, vždy snížení počtu podmínek.
První řádek (25 očí 15/0-s kaše, kaše 11/0-s jedno oko - jedno oko 4mm Swarovski - jedno oko 11/0-s kaše) 15/0-s kásáira 1 řádek peyote Viděli jsme, a fotky tohoto prstenu slábnoucí čísla, pokud jde o následující připojen: 2-2 11/0-s z korálků, perliček 11/0-s držel 2-2 a 2-2 série 11/0-s trojúhelník, 2 -2 8/0-s hex řezu. Pak jsme viděli na jedné straně má řadu v šestihranných 8/0-s cut-tal, a tato linka "összecippzározzuk" bottom práce. Pokud jsme viděli další "pytel", velmi pěkný náušnice Vytvořit :-) Samozřejmě, jiné typy perle mohou být připraveny, bod je rostoucí velikost perel.
Dobrá práce!

Indián

21. února 2013 v 19:53 | Charlie |  NávodyObtížnost: 2
Takzvané indiánské náušnice jsou velmi stylovým letním doplňkem. Možnosti vzorů a barevných kombinací jsou nekonečné a výroba není nijak náročná. Před psaním tohoto článku mne velmi zajímalo, jestli tento typ náušnic někdy nějaký indián opravdu nosil, když už po nich mají jméno. Pátrala jsem na webu a v knihách, ale podařilo se mi najít pouze zmínky o použití cihlového stehu (anglicky brick stitch) kmeny Komančů a Čejenů, odkud je odvozen další název tohoto stehu - comanche stitch..

Materiál a pomůcky
vlasec 0,25
trubičky (čípky) cca 6mm
rokajl 10/0
čínský tyrkys - nugety
1 pár afroháčků
nůžky
Ustřihněte si dlouhý vlasec, budete pracovat zvlášť s oběma polovinami, takže klidně dva metry. Nejprve si vytvořte základní řadu čípků. Navlékat začněte u písmene Z na základním schématu (obr. 1). Navlékněte jednu trubičku asi do poloviny vlasce (konec se kterým budete šít třásně může být o něco delší), pak oba konce vlasce zkřižte v další trubičce a pokračujte stejně, dokud nebudete mít 11 trubiček v řadě za sebou.
D
ále pokračujte s horní, trojúhelníkovou částí náušnice. Pracujte pouze s jedním koncem vlasce, druhý zatím nechte být. Na vlasec navlékněte jeden rokajl, protáhněte konec vlasce pod vlascem spojujícím dvě okrajové trubičky a provlékněte rokajlem zpátky. Dávejte pozor, aby korálek ležel mezi trubičkami a ne nad první trubičkou (obr. 2).
Pokračujte dále celou řadu. Další řadu začněte stejně jako předchozí, pouze zrcadlově obráceně. V každé řadě bude o jeden korálek méně. Když uděláte devátou řadu, (zbývá vám už jen jeden korálek na špičce), vytvořte si poutko, na které poté zavěsíte náušnicový háček. Na vlasec navlékněte 7 rokajlů a provlékněte zpět druhým korálkem na špičce troúhelníku. Provlékněte znova do prvního a ještě jednou očkem na zavěšení, aby bylo pevnější. Vraťte se do prvního a zakončete uzlíkem.
Nakonec udělejte třásně. Použijte druhou plovinu vlasce. Navlékněte na ni korálky dle libosti nebo schématu. Nakonec zlomek tyrkysu nebo jiný těžší korálek, pak jeden malý rokajl a provlékněte zpět tyrkysem a všemi předchozími korálky včetně trubičky v zálkadní řadě. Potom provlékněte do vedlejší trubičky a pokračujte stejně až do konce řady, kde po provléknutí poslední trubičkou zakončete opět uzlíkem.

Tip: Nemusíte dělat třásně jenom základním způsobem popsaným výše. Můžete je udělat rovné, do tvaru písmene V nebo úplně jinak. Na obr. 3 jsou tři druhy.
Teď už zbývá jen připevnit afroháček na poutko. Je to možné dvěma způsoby jak vidíte na obr. 4.

inspirace

21. února 2013 v 19:43 | Charlie |  Inspirace
Přívěsek - hvězda
Večernice
malinové
borůvky v temném lese


spirálka

21. února 2013 v 19:29 | Charlie |  Návody
http://www.koralki.rooya.cz/projekty_detail.php?id=105
Obtížnost 1

Inspirací na tyto veselé barevné náušničky byly ozdoby v koktejlech a různých letních drincích.

Materiál a pomůcky
5 g oranžového rokajlu 8/0
3 g béžového rokajlu 11/0
nit Nymo
náušnicové háčky
Ustřihněte si asi 1 m dlouhou nit. Navlečte jeden béžový korálek do ¾ nitě. Protáhněte tento korálek ještě jednou tak, aby se kolem korálku vytvořilo očko (obr 1). Volný konec nitě musí být alespoň 20cm dlouhý.
Na jehlu navlečte oranžový korálek. Jehlu poté protáhněte béžovým korálkem podle obrázku 2. Tímto způsobem přidejte další dva oranžové korálky a jeden béžový.

Druhou řadu začněte navlečením jednoho béžového a jednoho oranžového korálku. Jehlu protáhněte pod nití mezi prvním a druhým korálkem z první řady. Nit utáhněte tak, aby korálky dosedly k sobě. Jehlu protáhněte zpět oranžovým korálkem (obr. 3).
Naberte další oranžový korálek a nit protáhněte pod nití spojující další dva korálky. Jehlu protáhněte zpět korálkem, který jste právě přidali. Tímto způsobem ušijte celou řadu (obr. 4).
Na začátek třetí řady navlékněte jeden béžový a jeden oranžový korálek. Jehlu protáhněte pod nití mezi druhým a třetím korálkem z druhé řady. Přišijte další dva oranžové korálky. Nit za béžovým korálkem protáhněte jako na obrázku 5.

Čtvrtá řada se šije stejně jako druhá (obr. 6). Tímto postupem šijte dál. Postupně se začne náušnička točit. Ušijte náušničku tak tři otočky dlouhou.
Ukončení náušničky je znázorněné na obrázku 7. Postupně se v každé řadě ubírá korálek. Po ušití posledního korálku, nit zauzlujte a jehlu protáhněte zpět několika béžovými korálky a ustřihněte.
Zakončení na druhém konci je následovné. Opatrně odpárejte smyčku, kterou jste udělali u prvního korálku. Na nit navlečte jehlu a ušijte druhý konec náušničky opět podle obrázku 7.
Stejným způsobem udělejte druhou náuš


Svatební čelenka

21. února 2013 v 19:26 | Charlie |  Návody

SVATEBNÍ ČELENKA

svatebni celenka
Návod na svatebí čelenku pro středně pokročilé, budete potřebovat hodně drátu, základ čelenky, směs korálků a fantazii…
Základ čelenky si pořídíme například v drogerii - koupíme hotovou čelenku a použijeme jen její kovovou část. Občas se dají koupit kovové čelenky ozdobené dřevěnými korálky, nebo potažené látkou.
Zručnější tvořilky si mohou základ čelenky vyrobit z drátu 0,8 až 1 mm, který vytvarujeme do tvaru čelenky. Takto vytvarovanou čelenku můžeme ještě rozklepat, tím ji trošku zpevníme.
Když máme základ čelenky připravený začneme vyrábět ozdoby. Naštípeme si delší kousky drátku, navlékneme korálky a cca uprostřed vytvarujeme kytičky, lístečky, samostatné korálky, zbytek drátu vždy stočíme do dlouhé "šťopky".
svatebni celenka
Vytvoříme si potřebné množství ozdob a rozvrhneme si uspořádání jednotlivých dílů na čelence.
svatebni celenka - schema
Ozdoby připevňujeme k čelence drátem. Omotáváme těsně mezi jednotlivými ozdobami.
svatebni celenka - schema
Nakonec vše zpevníme a hlavně dozdobíme ještě jedním omotáním čelenky drátkem.
svatebni celenka - schema
Ukázka omotávání a zdobení čelenky.
svatebni celenka
svatebni celenka
Majitelky ŽL si mohou některé komponenty použité na výrobu čelenky zakoupit v
Galanterii Stoklasa

Šitý náhrdelník

21. února 2013 v 19:24 | Charlie |  Návody


Potřebujeme:
  • černé ohňovky 0,6cm - můžeme také použít jiné tvary nebo perličky
  • stříbrný rokajl 0,2cm
  • vlasec 0,20cm
  • 2 jehly
  • sekundové lepidlo
  • zapínání

Ustřihneme si cca 120 cm vlasce. Uprostřed vlasce upevníme zapínání nejlépe "liščí smyčkou" (lechce najdete pod tímto názvem ve vyhledávači. Zůstanou nám dva stejně dlouhé konce. Oba navlékneme do jedné jehly a vytvoříme jednoduchý návlek -20rokajlů - ohňovku - 20 - 1 - 20 - 1 - 20 - 1 - 20. Pak si rozdělíme vlasce na každý dáme jehlu a už budeme navlékat každným koncem zvlášť. Na jednu stranu navlékneme 8 rokajlů (může být i jiný počet, záleží na velikosti zvolených korálků) na druhou stranu ohňovku.

Pak spojíme jedním rokajlem oběma konci proti sobě.

Dále navlékneme ohňovku na opačnou stranu a z druhé strany 7 rokajlů.

a opět spojíme jedním rokajlem. Střídavě tak přidáváme korálky,

až dojdeme do středu náhrdelníku.

Poté se vrátíme, z jedné strany přidáme 7 rokajlů a druhou jehlou protáhneme pátou ohňovku a oba konce spojíme jehlami proti sobě, jak vidíme na obrázku.

Tak jsme si vzor rozdělili a stejným způsobem zrcadlově pokračujeme ve tvoření Y.
Zde je jedna z barevných variant:Karamelová.
Nejlepší je začít náramkem a vyzkoušet tento nenáročný a efektní vzorek.


Regatta

21. února 2013 v 19:22 | Charlie |  Návody

To byla první asociace, která mne k tématu Regatta napadla. Ale jak ji zrealizovat? Chvíli to trvalo, ale nakonec se mi podařilo tuto představu zhmotnit. V závěru jsem mohla vítězoslavně zvolat "Napněte plachty!"

Materiál a pomůcky:
rokajl velikost 11/0 v barvách bílé, zelené a odstínech modré
zamačkávací rokajl
spojovací kroužky
zapínání
nit Nymo
tenká jehla
nůžky
Ustřihněte si 2 m nitě, navlékněte 3 bílé korálky a svažte konce dohromady.
Ve druhé řadě všijte do každé mezery 2 korálky. U posledního korálku provlékněte jehlu korálkem ze základní řady i prvním z druhé řady a nezapomínejte to tak dělat pokaždé.
Pokračujte v šití tak, že do mezer mezi dvěma sešitými korálky vložte opět 2 korálky a do ostatních mezer vložte 1 korálek.
Takto pokračujte až do 8. řady. V 9 až 11. řadě vložte 2 korálky nejen na hroty trojúhelníku, ale také do prostředních mezer jeho stran.
Nyní se trojúhelník bude lehce kroutit a na stranách bude mít "výrůstky".
Postupně k sobě všechny "výrůstky" přišijte tak, že prošijete 1 z jejich korálků vložíte 1 nový, spojíte s vedlejším "výrůstkem" a prošijete celý obvod vzniklé slzy - do véčka na hrotu trojúhelníku můžete vložit 1 korálek.
Postupně tak spojte všechny "výrůstky" a nově vložené korálky ještě jednou prošijte. Máte hotové plachtoví.


Obšívané kuličky

21. února 2013 v 19:16 | Charlie |  Návody
Jak obšít kuličky o průměrech 14 mm, 10 mm a 5 mm.
Zveřejněno v čísle časopisu Korálki 6/2010 jako součást návodu Očka zlaté rybky od Máji Kolovratníkové.
Použito ilustrační foto.

Vysvětlivky ke schématům:
Číslo na začátku řádku udává počet korálků v řadě.
Následují čísla, která udávají počet přišitých korálků mezi dva sousedící z předchozí řady.
Pomlčka označuje průtah dříve přišitým korálkem.
Pro ukázku jsou vysvětleny první 2 řádky u kuličky 14mm
Kulička 14mm viz obr. 1-3
4 1111- Navlečte 4 korálky a první protáhněte znovu.
4 1-1-1-1-- Mezi každé dva sousedící přišijte po korálku, na konci řady projděte dvěma korálky.
Nyní byste měli mít první útvar z obrázku 1.
8 2-2-2-2--
8 1-1-1-1-1-1-1-1--
12 1-2-1-2-1-2-1-2--
12 1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1--
12 1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1--
16 2-1-1-2-1-1-2-1-1-2-1-1--
16 1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-- 6x
12 1-1-1-0-1-1-1-0-1-1-1-0-1-1-1-0-- Ke stažení dochází ve stejném sloupci jako k poslednímu roztažení viz výseč na obr. 2.
12 1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-- 2x tmavě oranžová (obr. 3)
8 1-0-1-1-0-1-1-0-1-1-0-1-- světle oranžová (obr. 3)
8 1-1-1-1-1-1-1-1-- sytě žlutá (obr. 3)
4 1-0-1-0-1-0-1-0--- světle žlutá (obr. 3)
4 1-1-1-1---- bílá (obr. 3)

Kulička 10mm
4 1111-
4 1-1-1-1--
8 2-2-2-2--
8 1-1-1-1-1-1-1-1-- 2x
12 1-2-1-2-1-2-1-2--
12 1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-- 5x
8 0-1-1-0-1-1-0-1-1-0-1-1---
8 1-1-1-1-1-1-1-1-- 2x
4 0-1-0-1-0-1-0-1---
4 1-1-1-1----
Kulička 5mm
4 1111-
4 1-1-1-1--
8 2-2-2-2--
8 1-1-1-1-1-1-1-1-- 2x
12 1-2-1-2-1-2-1-2--
12 1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-- 2x
8 0-1-1-0-1-1-0-1-1-0-1-1---
8 1-1-1-1-1-1-1-1-- 2x
4 0-1-0-1-0-1-0-1---
4 1-1-1-1----

Kroucený trojúhelník

19. února 2013 v 20:41 | Charlie |  Návody
Twisted Triangle

Zvířátka

17. února 2013 v 20:35 | Charlie |  Návody
¨
¨
¨


Květiny

17. února 2013 v 19:12 | Charlie |  Návody

dorothy

17. února 2013 v 18:53 | Charlie |  Návody

Mořská hvězdice

17. února 2013 v 18:40 | Charlie |  Návody
Obrazek
1.jpg
2.jpg

Korálek z korálku

17. února 2013 v 18:38 | Charlie |  Návody
Obrazek
Obrazek
Obrazek

abc

17. února 2013 v 16:07 | Charlie
http://www.beadseast.com/herringbonetutorial.html
http://www.bijioux.estranky.cz/clanky/obsivani-kulicek---tabulka.html
https://picasaweb.google.com/101923889976345894517/KATALOG?authkey=Gv1sRgCJ7X9tnYn9S8xgE#

Květina

17. února 2013 v 16:03 | Charlie |  Návody

Tučňák

17. února 2013 v 15:27 | Charlie |  Návody
http://www.abalorios.es/articulo.php?ref=146

Kroucená olivka

17. února 2013 v 15:24 | Charlie |  Návody
http://biser.info/node/141251