spirálka

21. února 2013 v 19:29 | Charlie |  Návody
http://www.koralki.rooya.cz/projekty_detail.php?id=105
Obtížnost 1

Inspirací na tyto veselé barevné náušničky byly ozdoby v koktejlech a různých letních drincích.

Materiál a pomůcky
5 g oranžového rokajlu 8/0
3 g béžového rokajlu 11/0
nit Nymo
náušnicové háčky
Ustřihněte si asi 1 m dlouhou nit. Navlečte jeden béžový korálek do ¾ nitě. Protáhněte tento korálek ještě jednou tak, aby se kolem korálku vytvořilo očko (obr 1). Volný konec nitě musí být alespoň 20cm dlouhý.
Na jehlu navlečte oranžový korálek. Jehlu poté protáhněte béžovým korálkem podle obrázku 2. Tímto způsobem přidejte další dva oranžové korálky a jeden béžový.

Druhou řadu začněte navlečením jednoho béžového a jednoho oranžového korálku. Jehlu protáhněte pod nití mezi prvním a druhým korálkem z první řady. Nit utáhněte tak, aby korálky dosedly k sobě. Jehlu protáhněte zpět oranžovým korálkem (obr. 3).
Naberte další oranžový korálek a nit protáhněte pod nití spojující další dva korálky. Jehlu protáhněte zpět korálkem, který jste právě přidali. Tímto způsobem ušijte celou řadu (obr. 4).
Na začátek třetí řady navlékněte jeden béžový a jeden oranžový korálek. Jehlu protáhněte pod nití mezi druhým a třetím korálkem z druhé řady. Přišijte další dva oranžové korálky. Nit za béžovým korálkem protáhněte jako na obrázku 5.

Čtvrtá řada se šije stejně jako druhá (obr. 6). Tímto postupem šijte dál. Postupně se začne náušnička točit. Ušijte náušničku tak tři otočky dlouhou.
Ukončení náušničky je znázorněné na obrázku 7. Postupně se v každé řadě ubírá korálek. Po ušití posledního korálku, nit zauzlujte a jehlu protáhněte zpět několika béžovými korálky a ustřihněte.
Zakončení na druhém konci je následovné. Opatrně odpárejte smyčku, kterou jste udělali u prvního korálku. Na nit navlečte jehlu a ušijte druhý konec náušničky opět podle obrázku 7.
Stejným způsobem udělejte druhou náuš

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama