Ohňová kulička

11. března 2013 v 14:04 | Charlie |  Návody
v první řadě musím upozornit, že dále čtete jen na vlastní nebezpečí a odmítám jakoukoli odpovědnost za to, jestli se stanete na této kouli závislé... dalším čtením jste tímto upozorněny na časové jakož i finanční ztráty které Vám vzniknou výrobou a nákupy ohňovek a rokajlu ... Jestli budete číst i tak dál, tak přeju hodně štěstí a trpělivosti, ale musím zdůraznit, že jsem vás varovala

Obrazek

K výrobě kuličky budeme potřebovat: 2 velikosti ohňovek (30 ks 4 mm - zelená, 60 ks 3 mm-černá), 2 barvy rokajlu (např. 11R), vlasec (0,2 mm), jehlu
Obrazek
První fáze - základová kulička
Krok 1)
Obrazek Střídavě navlékneme doprostřed asi 1,5 metru dlouhého vlasce vždy 2 modré rokajly a 1 zelenou ohňovku (4 mm) dle obrázku. V poslední ohňovce zkřížíme oba konce vlasce. Z takovýchto kroužků se bude skládat celý základ kuličky.
2) navlékáme vždy na pravý konec vlasce 2 rokajly a na levý střídavě 2 rokajly a 1 ohňovku, tak, aby na vlasci bylo 10 rokajlů a 4 ohňovky, Obrazekpátou ohňovkou zkřížíme oba konce vlasce... Obrazek
3) Potom vždy na pravou stranu přidáme rokajl a provlékneme ohňovkou:
Obrazek

pokračujeme dalším kroužkem celkem z 10 rokajlů a 5 ohňovek a zkřížíme v poslední ohňovce:
Obrazek Krok 3 opakujeme od začátku až do konce "prvního patra" kuličky:
ObrazekObrazekObrazekObrazek V tomto kroku musíme již doplnit rokajl a protáhnout ohňovkou dvakrát - jde o poslední kroužek, který se spojuje s prvním kroužkem v "prvním patře" kuličky, doplníme pak tedy do dalšího kroužku jen rokajl a jednu ohňovku, rokajl vlevo a pátou ohňovkou zkřížíme:
Obrazek

4) další patro začínáme podobně jako krok 3: ObrazekObrazek
A dále musíme doplňovat vpravo rokajl a protahovat ohňovkou u každého kroužku už stále minimálně nadvakrát, v posledním kroku třikrát:
Obrazek a doplňujeme korálky do kompletního kroužku, pátou ohňovkou zkřížíme:
Obrazek Takto dokončíme druhé patro kuličky.
5)
Obrazek

Když dospějeme ke konci patra, 3x doplníme rokajl a provlékneme ohňovkou:Obrazek Doplněním rokajlů na oba konce, doplněním poslední ohňovky a zkřížením vlasců se nám kulička uzavře, v tento okamžk je poslední možnost umístit dovnitř případnou kuličku pro zpevnění. V tomto případě jsem to ale neudělala.
Obrazek
Pro dokončení základní kuličky zbývá už jen doplnit 5x rokajl do posledního kroužku:
Obrazek Ve vhodném místě pro zpevnění uděláme uzlík a pokračujeme do druhé fáze - obšívání kytiček.
2. fáze - obšívání

6) do každého kroužku všijeme kytičku z metalického rokajlu a černých 3mm ohňovek. Pro tuto fázi je vhodné si vlasec navléct do jehly a pracovat budeme pouze s jedním koncem vlasce. Až je moc krátký, začneme obšívat z druhého konce vlasce.
Obšívání provádíme tak, že vlasec vždy vychází mezi dvěma modrými rokajly základní kuličky a kytička se vyšije do volného středu každého kroužku... Naznačení, jak vyšívat kytičky je zde:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Jenom podotýkám, že rokajl je u každé strany každé ohňovky, nahoře i dole. Nakonec každé kytičky je dobré prošít vnitřní kroužek kytičky, aby středy byly pěkně stejnoměrné.
Až jsou vyšité všechny kytičky, zauzlujeme a kulička je hotová:
Obrazek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama